Manusi de protectie OXXA Nitrile-Pro 51-082, din jerseu, cu imersie completa in nitril, manseta dreapta, deschisa, pentru mediu umed, uleios
Manusi de protectie OXXA Nitrile-Pro 51-082, din jerseu, cu imersie completa in nitril, manseta dreapta, deschisa, pentru mediu umed, uleios
20.00 lei +TVA / pereche
Manusile de protectie OXXA Nitrile-Pro 51-082, sunt manusi complet imersate in nitril, ce asigura aderenta si protectie sporita la obiecte ascutite si sunt rezistente la uzura.
Sunt destinate uzului universal si asigura protectie impotriva riscurilor mecanice in medii umede, uleioase sau uscate.
Pot fi folosite la manipulari pieselor si componentelor grele, de dimensiuni mai mari, in constructii, in intretinere si mentenanta, lucrari publice etc.
Sunt confectionate din jerseu, imersate complet in nitril albastru si au manseta dreapta deschisa.
Standarde: EN420, EN388 :2016 : 4X22B
Specificatii tehnice:
Produse promovate
Brand | |
---|---|
Culoare | Albastru, Alb |
Marime | 8, 9, 10 |
Material | NITRIL, Jerseu |
Tip imersie | |
Sistem inchidere / Manseta | MANSETA DESCHISA, Manseta dreapta |
Mediu de utilizare | |
Tip manusa | CU SUPORT, IMERSATE, Manusi antitaiere manipulare in mediu uleios/ud, Manusi manipulare in mediu uleios |
Tip utilizare | Repetata |
Categorie protectie | II |
STANDARDE | EN 388: 2016, 4.X.2.2.B. |
Domeniu de activitate | Construcții mecanice (industria auto; industria spațială; vehicule de transport), Explorări miniere, Infrastructură; construcții (construcții de drumuri; clădiri; etc), Transport (cu excepția producției) și logistică, Lucrări agricole |
Fii primul care adauga o recenzie la „Manusi de protectie OXXA Nitrile-Pro 51-082, din jerseu, cu imersie completa in nitril, manseta dreapta, deschisa, pentru mediu umed, uleios”
Trebuie sa fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu exista inca recenzii.